Storm maniac's page

meteorologie, počasí, bouřky, články, fotky atd.

Nebezpečné jevy SW

bouřky SW

kontakt

Marie Labajová

loveweather@seznam.cz

spolupráce

Všetko o búrkach - videá, fotky, články Videa, fotky a informace o bouřkách
http://www.pocasi-strelna.cz/data/banner.jpg
</<SPAN class=end-tag>


www.oblacnost.jex.cz

O mně

Když se dívám na něčí stránky, ráda vím kdo je tvoří, a proto i sem píšu několik slov o mé maličkosti. 
Jmenuji se Marie Labajová, a žiji v Bohumíně.

 Od mala mě zajímaly přírodní vědy, hlavně všelijaké extrémy a přírodní katastrofy. K zájmu o počasí samotné jsem se dostala když mi bylo 11 let a v televizi jsem viděla film "Twister se vrací" Tehdy jsem se poprvé zbláznila do tornád. Chvilková euforie přerostla v hluboký zájem nejen o bouřky, ale o meteorologii obecně. Nejde mi jen o pozorování, ale také o co největší vzdělávání se v této oblasti.  V současné době jsem členkou SkyWarnu, což je projekt zaměřený na předpovědi a pozorování nebezpečného a význačného počasí ...a hlavně bouřek...Pomaličku se snažím trošku víc angažovat jak to s mými skromnými znalostmi jde.

Kromě meteorologie mě také zajímá geofyzika, vojenská technika a hudba. Poslouchám hlavně folk, pop, rock a podobně.  Ráda čtu, nejčastěji sahám (krom odborné literatury) po Science fiction, Fantasy a pak historických románech. Sama také občas píši povídky. Miluju scifi filmy a seriály, a jsem obrovský fanda seriálu Stargate (Hvězdná brána).

Účel těchto stránek není nějak přesně daný. Chtěla bych Vám zde poskytnout informace o různých meteorologických jevech, své zážitky z pozorování bouřek, fotografie a podobně. Taky semtam plácnu něco mimo meteorologii, co mě třeba zaujalo a podobně. Nechci suché, strohé stránky se suchými, strohými články, a proto je trochu odlehčuji. Snad se na mě nebudete za to příliš zlobit.
 Nakonec se omlouvám za případné chyby v mých článcích a prosím o upozornění na ně v komentářích, nebo v diskuzi. Některé články ještě průběžně upravuji, doplňuji o obrázky a podobně. Týká se to hlavně sekce "meteo články".

Přeji Vám příjemné počtení ...zatím toho zde na čtení není moc, ale postupně bude přibývat..
S pozdravem
Majda

 
člen projektu SkyWarn