Storm maniac's page

meteorologie, počasí, bouřky, články, fotky atd.

Nebezpečné jevy SW

bouřky SW

kontakt

Marie Labajová

loveweather@seznam.cz

spolupráce

Všetko o búrkach - videá, fotky, články Videa, fotky a informace o bouřkách
http://www.pocasi-strelna.cz/data/banner.jpg
</<SPAN class=end-tag>


www.oblacnost.jex.cz

Storm watching

pozorování 2007

U mě šlo o dosti povedenou sezonu, ačkoliv z té doby mám článků jen málo. V té době totiž tenhle web ještě neexistoval :-) První bouřkou tohoto roku byly bouřky psojené s přechodem cyklony Kyrill. ?Krom silného větru na derechu, které ovšem nad námi už nemělo takovou sílu si vzpomínám na nádherné anvil crawlery snad přes polovinu oblohy.
Mezi nejpěknější bouřky u nás patřiila bouřka 10.6. jejíž fotografie najdete v galerii. Tuto bouřku jsem pozorovala od prarodičů z Lutyně. Vznikla nad Polskem při storm splittingu a dále postupovala na jih směrem k nám. Na čele studeného výtoku z ní bylo možné pozorovat moc pěkný roll cloud. Celkově byla velice zajímavá.

Další zajímavou bouřkou tohoto roku byla squall line, která přes nás přešla 20.8. Bohužel z ní nemám žádné fotky, protože jak už to tak bývá, baterky ve foťáku mi došly přesně když k nám přicházela. Na její gust frontě byly silné nárazy větru mohly dosahovat snad až ke 20m/s...bráno odhadem. bohužel jsem u sebe neměla žádnou měřící techniku.

jednotlivé články z tohoto roku najdete zde

Žádné komentáře
 
člen projektu SkyWarn